Zwiększ czcionkę

Władze

Zgodnie z § 14 Statutu klubu jego władzami są:

1. Sejmik Klubu.
  2. Rada Klubu.
  3. Komisja Rewizyjna Klubu.
  4. Sąd Koleżeński Klubu.

Sejmik

Najwyższą władzą jest Sejmik Klubu i może być Zwyczajny lub Nadzwyczajny. Kadencja władz Klubu trwa 4 lata i może być skrócona do 2 lat uchwałą sejmiku Klubu.
Czynne i bierne prawo wyborcze przysługuje zwyczajnym i nadzwyczajnym Członkom Klubu.
Sejmik w głosowaniu tajnym wybiera: Radę Klubu, Komisję Rewizyjną, Sąd Koleżeński.

Rada Klubu

Rada Klubu wybierana jest w głosowaniu tajnym przez Sejmik Klubu na czteroletnią kadencję. Jest ona Władzą wykonawczą zarządzającą sprawami bieżącymi Klubu. W skład Rady Klubu wchodzi pięciu Członków:

• Prezes;
  • Z-ca Prezesa;
  • Skarbnik;
  • Sekretarz;
  • Członek Rady;

Obecnie funkcje te pełnią:

• Prezes -Andrzej Świtaj,
  • Z-ca – Krzysztof Huszcza
  • Skarbnik – Stanisław Poświatowski,
  • Sekretarz -Celina Szargiej
  • Członek Rady – Wojciech jakubowski

Komisja Rewizyjna Klubu

Komisja Rewizyjna Klubu wybierana jest w głosowaniu tajnym przez Sejmik Klubu na czteroletnią kadencję. Komisja Rewizyjna Klubu jest społecznym organem kontroli działalności Klubu i wszystkich jego ogniw. W skład Komisji Rewizyjnej wchodzi trzech

Członków:

• Przewodniczący;
  • Sekretarz;
  • Członek Komisji Rewizyjnej;

Obecnie funkcje te pełnią:

• Przewodniczący – Marek Wasilewski,
  • Sekretarz – Teresa Czyżyk
  • Członek Komisji Rewizyjnej -Roman Wrześniewski

Sąd Koleżeński

Sąd Koleżeński Klubu w Składzie trzy osobowym wybierany jest w głosowaniu tajnym przez Sejmik Klubu. Sąd Koleżeński Klubu powołany jest do orzekania i nakładania kar organizacyjnych w stosunku do członków Klubu w sprawach o:

1. naruszenie Statutu i podstawowych uchwał Władz klubu i organizacji, których Klub jest członkiem, jeżeli uchwały tych organizacji dotyczą praw i obowiązków członków Klubu,
  2. Nieetyczne postępowanie w działalności członkowskiej,
  3. Zachowanie się naganne sportowca i turysty,
  4. Narażenie dobrego imienia Klubu i organizacji, których Klub jest członkiem.
  5. Spory między członkami lub jednostkami organizacyjnymi Klubu na tle ich działalności organizacyjnej, albo między jednostkami organizacyjnymi Klubu i Radą na tle działalności gospodarczej, rozstrzyga Sąd Koleżeński Klubu.

Skład Sądu Koleżeńskiego:

• Przewodniczący – Walentyna Gubernat,