Zwiększ czcionkę

Cele

Celem działania Klubu jest rozwijanie i upowszechnianie kultury fizycznej, rehabilitacji, turystyki i czynnego wypoczynku w środowisku inwalidów wzroku. Klub realizuje swoje cele w szczególności poprzez:

• umożliwienie zainteresowanym zrzeszania się w Klubie oraz jego jednostkach organizacyjnych i korzystania w pierwszej kolejności ze wszystkich form jego działalności.
  • objęcie swoją działalnością najszerszych rzesz osób niepełnosprawnych z tytułu wad wzroku, w tym również młodzieży do lat szesnastu.
  • Rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej i turystyki w środowisku niewidomych i słabowidzących w zakresie sportu i turystyki:
    • warcaby sześćdziesiąt cztery i sto polowe, Szachy, bowling, kręgle, strzelectwo,
    • turystyka piesza.
  • Organizowanie zawodów sportowych i imprez w zakresie kultury fizycznej, rehabilitacji, turystyki i czynnego wypoczynku.
  • kształcenie i doskonalenie społecznych i zawodowych kadr Klubu.
  • współdziałanie z organizacjami i instytucjami państwowymi społecznymi w zakresie kultury fizycznej i turystyki.
  • Opieka nad wybijającymi się sportowcami i powoływanie kadry sportowej środowiska.
  • Nawiązywanie i utrzymywanie krajowych i międzynarodowych kontaktów sportowych, kulturalnych, turystycznych i innych zgodnych z działalnością statutową.